Zapraszam zainteresowanych do "kącika multimedialnego". Znajdziecie tu krótkie morskie filmiki, które mam nadzieje choć trochę przybliżą Wam Bałtyk i poczujecie na twarzy morską bryzę, a także parę szant, oraz "mowę statków".
Filmy możecie obejrzeć od razu klikając na wybrany obrazek, lub tekst obok niego, otworzy się wówczas domyślny odtwarzacz i rozpocznie pobieranie filmu, co może potrwać przy wolnych łączach, lub możcie zapisać film na dysku ( prawy przycisk myszy i "zapisz element jako") i obejrzeć go później prosto z dysku. Zapraszam serdecznie.

Film z zimowej, bałtyckiej plaży.

Sztormowe, grudniowe popołudnie zarejestrowane na molo w Orłowie. Szaro, wietrznie, mokro, złoworogo, ale jednocześnie pięknie.(1.1MB)

Film z zimowej, bałtyckiej plaży.

Zimowy, wietrzny ale pogodny dzień na plaży. We Władysławowie sztorm już minął, lecz nadal mocno wiało, co przy niskiej temperaturze miało znaczny wpływ na samopoczucie i reakcje reżysera, który został szybko i srogo ukarany za brak rękawiczek... ( 1.4MB)

Film z zimowej, bałtyckiej plaży.

Piękny, słoneczny, zimowy dzień na Sopockim molo. Idealna pogoda by nacieszyć oczy morską, śnieżną zimą. (1.1MB)

12 Stopni w skali Beauforta.

Potężny sztorm 12 stopni w skali Beauforta na Półwyspie Helskim. (1.2MB)

12 Stopni w skali Beauforta.

Potężny sztorm 12 stopni w skali Beauforta na Półwyspie Helskim, ujęcie na Zatokę Pucką i zmagający się z rozszalałbym morzem okręt wojenny. (1.2MB)

12 Stopni w skali Beauforta.

Ujęcie pustej plaży w okolicach Kuźnicy i góry Libek na Półwyspie Helskim. (1.4MB)


Syreny okrętowe - są niezbędnym elementem wyposażenia każdego statku. Zarówno elektryczne jak i pneumatyczne mają potężną moc powiększaną poprzez emisję sygnału przez tuby. Syreny te służą przede wszystkim do ostrzegania innych jednostek na morzu, gdy panują fatalne warunki. Basowy ryk okrętowej syreny nie ma sobie równych. Jest w tym coś magicznego gdy 300 metrowy kolos odezwie się swym głosem stojąc na portowej redzie, a jego potężne słowa są słyszane w promieniu wielu kilometrów. Za każdym razem gdy jest mi dane posłuchać tego wspaniałego "okrętowego śpiewu", na plecach pojawia się gęsia skórka. Kiedy wypływający w świat żaglowiec, lub potężny stalowy kolos, żegna znajomą ziemię rykiem swojej syreny, coś ściska za gardło. Posłuchajcie sami.

Adriana
Albatros
Astra
Delphin
Queen Elizabeth 2 Malta
Vistafjord Venedig
Arkona
A Rosa Blu
Columbus
Maxim Gorkiy
Saga Rose
Deutschland

Donośny śpiew mew, niesamowity głos żurawi znamy wszyscy. Odgłosy natury którymi możemy napawać nasze zmysły nad morzem, lub na terenach blisko niego położonych, są najepszym lekarstwem na skołatane codziennością nerwy. Dla wszystkich spragnionych odrobiny kojącego spokoju, poniżej zamieściłem kilka ptasich mp3.


Mewy 1 (1.5 Mb)
Mewy 2 (2.5 Mb)
Mewy 3 (1.0 Mb)
Mewy 4 (0.8 Mb)
Żurawie(1.4 Mb)

Powrót do strony głownej

Menu

O Półwyspie Helskim
Morze Bałtyckie
Perły naszej floty
Herby miast nadmorskich
Legendy
Alfabet Morse'a
O Trójmieście
O Kołobrzegu
Łeba i okolice
Latarnie morskie
Dla żeglarzy
Mierzeja Wiślana
Wybrzeże zachodnie
Ciekawostki
Człowiek Morza
Opowiadania
Kącik multimedialny
Pogoda
Banner