Jurata

·

Jurata to letniskowa miejscowość na półwyspie założona w 1928 roku na terenie na którym nie było raczej żadnych zabudowań. Położona jest między Jastarnią a Helem w malowniczym, pięknym sosnowym lesie. Do 1939 r – powstawało tu wiele komfortowych hoteli, pensjonatów i luksusowych domów przeznaczonych głównie dla ludzi zamożnych oraz elity artystycznej. W 1954 r Juratę włączono do Jastarni. Kurort swój ekskluzywny charakter utrzymał do dziś i wszystko wskazuje na to, że pozostanie tak nadal.
Jurata jest piękną oazą luksusu na półwyspie. W sosnowym lesie kryją się nowoczesne apartamenty, wille, pensjonaty, hotele. Letnisko rozwija się z wielkim rozmachem, powstają nowe luksusowe kompleksy apartamentów, których nie powstydziłaby się żadna ze światowych metropolii. Skryte za drzewami budynki prezentują się naprawdę okazale i estetycznie. Od strony Zatoki Puckiej jest molo. Rozciąga się z niego piękny widok za zatokę oraz na zabudowania Juraty skryte wśród powykręcanych we wszystkie strony świata sosen.

Warto tu odpocząć, nasycić się widokiem lasu, morskim zapachem , zebrać dary morza – bursztyny… Kliknij tutaj aby poznać legendę o Juracie